خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

تشریح جزئیات پیوست فناوری الگوی جدید قراردادهای نفتی

دسته‌بندی نشده مارس 7, 2017

 تشریح جزئیات پیوست فناوری الگوی جدید قراردادهای نفتی

 تشریح جزئیات پیوست فناوری الگوی جدید قراردادهای نفتی

معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، جزئیات پیوست فناوری الگوی جدید قراردادهای نفتی را تشریح کرد و برنامه ریزی برای بهره‎مندی حداکثری از ظرفیت‌های ایرانی را محور اصلی پیوست فناوری اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (mop)، حبیب اله بیطرف امروز (دوشنبه، ۱۶ اسفندماه) در دومین کنفرانس توسعه میدان‎های نفت و گاز که به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف در حال برگزاری است، عنوان کرد: توانمندسازی شرکت‌های صاحب صلاحیت ایرانی برای فعالیت در زمینه اکتشاف و تولید، تقویت توان دانشگاه‌های میدان محور، استفاده حداکثری از ظرفیت‎های پیمانکاران ایرانی، خرید حداکثری اقلام و تجهیزات مورد نیاز از تولیدکنندگان ایرانی و توانمندسازی کارفرماها با استفاده از ظرفیت‌ها و مهارت‌های مدیریتی، پنج محور اصلی مورد توجه در پیوست فناوری الگوی جدید قراردادهای نفتی می باشد.

ایشان در این کنفرانس که با محوریت بررسی روند همکاری‎ها میان صنعت نفت و دانشگاه‎ها و مراکز تحقیقاتی کشور برگزار شده است، امضای قراردادهای توسعه فناورانه مخازن در بالادست با دانشگاه‎ها را اقدامی نوآورانه خواند و فرمود: طبیعی است هر کار جدیدی با سختی های زیادی روبه‎روست، اما با عزم و اراده دانشگاه‎ها و همراهی شرکت‎های کارفرما در نفت، امیدواریم روند مناسب کنونی پیشرفت این قراردادها تداوم داشته باشد.

معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت با تاکید بر توسعه زیرساخت‎های فناوری در کشور، از دانشگاه‎ها و مراکز تحقیقاتی کشور خواست به‎طور جدی، مشارکت در توسعه فناوری را به عنوان یکی از رسالت‎های اصلی خود قرار دهند.

وی به سال‎های دهه ۷۰ گریزی زد و گفت: در آن سال‌ها، صنعت نفت و گاز ایران در بالادست به‎طور عمده متکی به ظرفیت‎های خارجی حرکت می کرد اما با جهت گیری‎های مناسب دولت در آن زمان برای حضور، مشارکت و توانمندسازی شرکت‌های ایرانی ظرفیت سازی شد که در نتیجه چنین اقدام‎هایی، شرکتی مثل پتروپارس بوجود آمد و ساختار مدیریت کارفرمایی شرکت نفت و گاز پارس تقویت شد؛ همچنین سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ایجاد شد.

بیطرف افزود: اگرچه در دهه ۸۰، وقفه‎ای در این روند روبه رشد بوجود آمد، اما از آنجا که حرکت خوبی آغاز شده بود، این حرکت ادامه یافت و امروز شاهد شکل گیری ‎های مهندسی و پژوهش و فناورانه مطلوبی در سطح صنعت نفت و جامعه علمی کشور هستیم.

وی قرارداد همکاری با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور برای توسعه فناورانه مخازن نفتی در بالادست را به عنوان یکی از ظرفیت سازی‎های ایجاد شده در وزارت نفت دولت یازدهم مورد اشاره قرار داد و گفت: همه باید تلاش کنیم تا این حرکت جدید و وظیفه ملی به نتیجه برسد.

بیطرف یادآور شد: صنعت نفت دانش بنیان می تواند به عنوان موتور محرکه اقتصاد کشور نقش موثری ایفا کند و باید در این مقطع تاریخی از ‎فرصت‎های موجود برای ایجاد چنین صنعت نفتی استفاده کنیم.

منبع

ارسال نظر

 • نقش بسیار سازنده زنان در تمام عرصه های توسعه

  با در مارس 6, 2017 - 0 نظرات

  وزیر نفت نقش سازنده زنان را در تمام عرصه های توسعه قابل تحسین دانست و گفت: در صنعت نفت کشور با توجه به توانمندی بارز زنان شاغل تلاش زیادی برای حضور جدی آنان در بخش‌های مختلف انجام شده و خوشبختانه تعدادی ازاین زنان فرهیخته در بخش‌های مختلف صنعت حضوری مؤثر دارند. به گزارش پایگاه اطلاع […]

 • در اولویت قرار دادن کمک به بهبود شرایط کاری زنان صنعت نفت

  با در مارس 7, 2017 - 0 نظرات

  در اولویت قرار دادن کمک به بهبود شرایط کاری زنان صنعت نفت وزیر نفت با بیان این که از کمک به بانوان تا جایی که در توانم باشد، مضایقه نمی کنم، گفت: بخشی از قدم‌هایی که باید برای خانم‌ها برمی داشتیم را برداشتیم و بقیه کارها به همت و تلاش آنها بستگی خواهد داشت. به […]

 • تعامل همه جانبه با رسانه‎ها از طرف روابط عمومی وزارت نفت

  با در مارس 9, 2017 - 0 نظرات

   تعامل همه جانبه با رسانه‎ها از طرف روابط عمومی وزارت نفت مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت گفت: روابط عمومی وزارت نفت مانند گذشته اصل را بر تعامل همه جانبه با رسانه‎ها حتی رسانه‎های منتقد گذاشته اما تاکید و خواسته همیشگی ما رعایت اصل انصاف است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، کسری نوری، مدیرکل […]

 • میزبانی گیلان برای صنایع پتروشیمی

  با در مارس 9, 2017 - 0 نظرات

   میزبانی گیلان برای  صنایع پتروشیمی وزیر نفت گفت: استان‎های گیلان، مازندران و گلستان به آب دسترسی دارند و در نقاطی از آنها می توان واحدهای پتروشیمی ایجاد کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (mop)به نقل از ایرنا، وزیر نفت امروز (سه شنبه، ۱۷ اسفندماه) در نشست اقتصاد مقاومتی در رشت گفت: در وزارت […]

 • شهیندخت ملاوردی : اعتماد به بانوان در وزارت نفت به خوبی شکل گرفته است

  با در مارس 7, 2017 - 0 نظرات

  شهیندخت ملاوردی  : اعتماد به بانوان در وزارت نفت به خوبی شکل گرفته است   معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: اعتماد به بانوان در وزارت نفت به خوبی شکل گرفته است و انتخاب یک خانم به‌عنوان معاون وزیر نفت کار ارزشمندی است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (mop) شهیندخت ملاوردی امروز […]

امکانات افزوده شده به سایت

☑️ مزایای نردبان کردن آگهی ها

 

☑️ دارای مزایای ویژه کردن آگهی ها