خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

وعده کاظمی برای افزایش 16 میلیون لیتری بنزین در کشور و دو برابر شدن تولید بنزین یورو 4

دسته‌بندی نشده مارس 8, 2017

 وعده کاظمی برای افزایش 16 میلیون لیتری بنزین در کشور و دو برابر شدن تولید بنزین یورو 4

 وعده کاظمی برای افزایش 16 میلیون لیتری بنزین در کشور و دو برابر شدن تولید بنزین یورو 4

به گزارش پایگاه نفت نیوز به  نقل از روابط عمومی پالایش و پخش،مهندس عباس کاظمی روز دوشنبه (۱۶ اسفند ۹۵) در گردهمایی مدیریت توزیع سوخت و تبیین برنامه های راهبردی شرکت ملی پخش، با اشاره به اینکه خوشبختانه امسال برای اولین بار بالانس فرآورده های ما مثبت شده است، افزود: امسال کمتر از ۱.۸ میلیارد دلار بنزین وارد کردیم و به طور تقریبی ۵ میلیارد دلار صادرات فرآورده داشته ایم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش ثبت عدد ۵ میلیارد دلاری در صادرات فرآورده را مرهون توسعه گاز رسانی عنوان کرد.

وی با اشاره به بحث مطرح شده توسط نمایندگان در مجلس شورای اسلامی مبنی بر واردات ۵ میلیارد دلاری فرآورده طی سال های ۸۷ تا ۹۱، افزود: این در حالیست که ما امسال به صادرات تقریبی ۵ میلیارد دلاری فرآورده رسیده ایم و بالانس فرآورده های ما مثبت شده است.

افزایش بیش از ۱۶ میلیون لیتری تولید بنزین کشور

معاون وزیر نفت در ادامه با اشاره به اینکه در بحث تولید بنزین نگرانی وجود ندارد، گفت: خوشبختانه راه اندازی فاز یک پالایشگاه ستاره خلیج فارس با پیگیری های مجددانه وزیر نفت از یک ماه پیش آغاز شده و در همین هفته واحد نفتا و واحد تفکیک نفتای این فاز به تثبیت می رسد.

وی افزود: به طور واقع بینانه در بهار سال جدید تثبیت فاز یک و ان شاءا… در زمستان سال ۹۶ نیز فاز ۲ این پالایشگاه به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه واحد تولید نفتای طرح بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس چند ماه گذشته به بهره برداری رسیده است، از شروع راه اندازی واحد تصفیه این طرح خبر داد.

مهندس کاظمی از افزایش ۷۰۰ الی ۸۰۰ هزار لیتری تولید بنزین در پالایشگاه لاوان تا پایان امسال خبر داد و افزود: با افزایش ۳ الی ۴ میلیون لیتری بنزین در پالایشگاه لاوان و بندرعباس و همچنین تولید ۱۲ میلیون لیتری بنزین یورو۴ در فاز یک پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا بهار سال آینده مجموعا ۱۶.۵ میلیون لیتر به تولید بنزین کشور افزوده می شود.

معاون وزیر نفت همچنین تصریح کرد: با بهره برداری این ۳ طرح علاوه بر افزایش ۱۶.۵میلیون لیتری بنزین، میزان بنزین یورو۴ تولیدی کشور دو برابر می شود.

به گفته این مقام مسئول تا پایان سال ۹۶، هشتاد درصد بنزین تولیدی کشوربه استاندارد یورو۴ ارتقاء می یابد که شرکت های ملی پخش فرآورده های نفتی و شرکت خطوط لوله و مخابرات باید برای توزیع آن برنامه ریزی دقیق انجام دهند.

معاون وزیر نفت در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه طرح کهاب، طرح زیست محیطی مهم و مطالبه مردم از ما و بدهی ما به مردم است، بر ضرورت تسریع در اجرای این طرح تاکید کرد.

وی ایجاد واحد دیسپچینگ شرکت ملی پخش را یکی از طرح های مهم این شرکت عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۷۰ درصد جایگاه ها به سیستم LG TG  (سطح سنج) متصل شده اند و باید تلاش بیشتری برای راه اندازی هر چه زودتر این طرح  انجام شود.

منبع

   

1372 بازدید کل ، 2 امروز

  

ارسال نظر

 • نقش بسیار سازنده زنان در تمام عرصه های توسعه

  با در مارس 6, 2017 - 0 نظرات

  وزیر نفت نقش سازنده زنان را در تمام عرصه های توسعه قابل تحسین دانست و گفت: در صنعت نفت کشور با توجه به توانمندی بارز زنان شاغل تلاش زیادی برای حضور جدی آنان در بخش‌های مختلف انجام شده و خوشبختانه تعدادی ازاین زنان فرهیخته در بخش‌های مختلف صنعت حضوری مؤثر دارند. به گزارش پایگاه اطلاع […]

 • در اولویت قرار دادن کمک به بهبود شرایط کاری زنان صنعت نفت

  با در مارس 7, 2017 - 0 نظرات

  در اولویت قرار دادن کمک به بهبود شرایط کاری زنان صنعت نفت وزیر نفت با بیان این که از کمک به بانوان تا جایی که در توانم باشد، مضایقه نمی کنم، گفت: بخشی از قدم‌هایی که باید برای خانم‌ها برمی داشتیم را برداشتیم و بقیه کارها به همت و تلاش آنها بستگی خواهد داشت. به […]

 • تعامل همه جانبه با رسانه‎ها از طرف روابط عمومی وزارت نفت

  با در مارس 9, 2017 - 0 نظرات

   تعامل همه جانبه با رسانه‎ها از طرف روابط عمومی وزارت نفت مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت گفت: روابط عمومی وزارت نفت مانند گذشته اصل را بر تعامل همه جانبه با رسانه‎ها حتی رسانه‎های منتقد گذاشته اما تاکید و خواسته همیشگی ما رعایت اصل انصاف است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، کسری نوری، مدیرکل […]

 • میزبانی گیلان برای صنایع پتروشیمی

  با در مارس 9, 2017 - 0 نظرات

   میزبانی گیلان برای  صنایع پتروشیمی وزیر نفت گفت: استان‎های گیلان، مازندران و گلستان به آب دسترسی دارند و در نقاطی از آنها می توان واحدهای پتروشیمی ایجاد کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (mop)به نقل از ایرنا، وزیر نفت امروز (سه شنبه، ۱۷ اسفندماه) در نشست اقتصاد مقاومتی در رشت گفت: در وزارت […]

 • شهیندخت ملاوردی : اعتماد به بانوان در وزارت نفت به خوبی شکل گرفته است

  با در مارس 7, 2017 - 0 نظرات

  شهیندخت ملاوردی  : اعتماد به بانوان در وزارت نفت به خوبی شکل گرفته است   معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: اعتماد به بانوان در وزارت نفت به خوبی شکل گرفته است و انتخاب یک خانم به‌عنوان معاون وزیر نفت کار ارزشمندی است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (mop) شهیندخت ملاوردی امروز […]

امکانات افزوده شده به سایت

☑️ مزایای نردبان کردن آگهی ها

 

☑️ دارای مزایای ویژه کردن آگهی ها