خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

میزبانی گیلان برای صنایع پتروشیمی

دسته‌بندی نشده مارس 9, 2017

 میزبانی گیلان برای  صنایع پتروشیمی

 میزبانی گیلان برای صنایع پتروشیمی


وزیر نفت گفت: استان‎های گیلان، مازندران و گلستان به آب دسترسی دارند و در نقاطی از آنها می توان واحدهای پتروشیمی ایجاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (mop)به نقل از ایرنا، وزیر نفت امروز (سه شنبه، ۱۷ اسفندماه) در نشست اقتصاد مقاومتی در رشت گفت: در وزارت نفت در اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی موفق عمل کرده‎ایم و در برداشت روزانه گاز از میدان مشترک پارس جنوبی تا سال ۹۶ از قطر پیش خواهیم افتاد.

وی با اشاره به افزایش تولید محصولات پتروشیمی در کشور به ارزش ۶ میلیارد دلار، گفت: در صنعت پالایش نیز بهبود کیفیت تولید فرآورده‎ها را داشته‎ایم و هم اکنون بنزین و گازوئیل با کیفیت خوب تولید می‎شود.

زنگنه اظهار کرد: پیش از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به زحمت روزانه یک میلیون بشکه نفت صادر می کردیم، اما در اسفند ماه سال 95 رکورد خوب صادرات روزانه 3 میلیون بشکه نفت را به جا گذاشتیم؛ به‌ط‎ور میانگین صادرات نفت خام ایران بیش از 2 برابر شده است.

زنگنه یادآور شد: تا پیش از پایان سال 95 نیز، نخستین تولید بنزین را از پالایشگاه خلیج فارس خواهیم داشت.

وی در ادامه با بیان این که برای تامین گاز به خوبی کار را پیش بردیم، تصریح کرد: برای تامین گاز مورد نیاز استان‎های شمالی در مناطق عملیاتی در تولید، توزیع و تامین سوخت جایگزین زحمت‎های فراوانی شده است.

زنگنه گفت: هم اکنون ۹۰ درصد جمعیت ایران از نعمت گاز برخوردار شده اند.

اقتصاد مقاومتی، اقتصاد توسعه میباشد

وزیر نفت در ادامه این نشست در استانداری گیلان با اشاره به فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری در باره اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضت نیست، بلکه اقتصاد توسعه و زندگی مرفه و پایدار برای مردم است.

زنگنه با بیان این که اقتصاد مقاومتی با تکیه بر 5 مورد است، اظهار کرد: این پنج موارد شامل مردمی شدن اقتصاد، درون زایی، برون زایی، عدالت محور بودن و دانش بنیان است.

ایشان با تاکید بر ضرورت توجه همگان به موضوع مهم اقتصاد مقاومتی یادآور شد: همه باید برای تحقق این مهم تلاش کنند.

وزیر نفت با بیان این که بندر کاسپین یک برون گرایی برای استان گیلان است، گفت: زیر ساخت‎ها نیز در این باره خوب است، بنابراین باید با تلاش بیشتری کار شود.

نگاهی ۱۵ ساله برای افزایش درآمد چند برابری در گیلان

وزیر نفت در ادامه نشست اقتصاد مقاومتی در رشت گفت: برای افزایش درآمد چند برابری در گیلان دست اندرکاران استان باید نگاهی ۱۵ ساله به این قضیه داشته باشند و دورنمای آینده استان را تعریف کنند.

ایشان با بیان این که گیلان باید بیشتر از جاهای دیگر ایران درآمد تولید سرانه داشته باشد، گفت: رونق صنعت که در این استان واضح است، گردشگری هم می تواند سب توسعه گیلان شود اما باید دقت داشته باشیم تا زمین‎های این استان تبدیل به ویلا نشود.

وزیر نفت یادآور شد: در استان گیلان علاوه بر کشاورزی باید به صنعت و گردشگری نیز توجه شود.

راه اندازی واحد پتروشیمی در استان گیلان تحول ایجاد خواهد کرد

بیژن زنگنه با بیان این‌که راه اندازی واحد پتروشیمی در استان گیلان تحول ایجاد می کند، اظهار کرد: استان‎های گیلان، مازندران و گلستان به آب دسترسی دارند و در نقاطی از آنها می توان واحدهای پتروشیمی ایجاد کرد.

ایشان با اشاره به این که به عنوان مثال در رودسر استان گیلان می توان برای ایجاد این واحد پتروشیمی اقدام کرد، گفت: یک واحد یک میلیارد دلاری، اشتغال زنجیره ای را به همراه دارد.

وزیر نفت با بیان این که برای تحقق این مهم باید سرمایه جذب شود، یادآور شد: اگر ۲۵ درصد کار اتفاق بیفتد با فایناس و کمک دولت می‏‎توان بقیه کار را پیش برد.

سفر بیژن زنگنه به استان زیبای گیلان امروز خاتمه می‎یابد.

ارسال نظر

 • نقش بسیار سازنده زنان در تمام عرصه های توسعه

  با در مارس 6, 2017 - 0 نظرات

  وزیر نفت نقش سازنده زنان را در تمام عرصه های توسعه قابل تحسین دانست و گفت: در صنعت نفت کشور با توجه به توانمندی بارز زنان شاغل تلاش زیادی برای حضور جدی آنان در بخش‌های مختلف انجام شده و خوشبختانه تعدادی ازاین زنان فرهیخته در بخش‌های مختلف صنعت حضوری مؤثر دارند. به گزارش پایگاه اطلاع […]

 • در اولویت قرار دادن کمک به بهبود شرایط کاری زنان صنعت نفت

  با در مارس 7, 2017 - 0 نظرات

  در اولویت قرار دادن کمک به بهبود شرایط کاری زنان صنعت نفت وزیر نفت با بیان این که از کمک به بانوان تا جایی که در توانم باشد، مضایقه نمی کنم، گفت: بخشی از قدم‌هایی که باید برای خانم‌ها برمی داشتیم را برداشتیم و بقیه کارها به همت و تلاش آنها بستگی خواهد داشت. به […]

 • تعامل همه جانبه با رسانه‎ها از طرف روابط عمومی وزارت نفت

  با در مارس 9, 2017 - 0 نظرات

   تعامل همه جانبه با رسانه‎ها از طرف روابط عمومی وزارت نفت مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت گفت: روابط عمومی وزارت نفت مانند گذشته اصل را بر تعامل همه جانبه با رسانه‎ها حتی رسانه‎های منتقد گذاشته اما تاکید و خواسته همیشگی ما رعایت اصل انصاف است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، کسری نوری، مدیرکل […]

 • میزبانی گیلان برای صنایع پتروشیمی

  با در مارس 9, 2017 - 0 نظرات

   میزبانی گیلان برای  صنایع پتروشیمی وزیر نفت گفت: استان‎های گیلان، مازندران و گلستان به آب دسترسی دارند و در نقاطی از آنها می توان واحدهای پتروشیمی ایجاد کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (mop)به نقل از ایرنا، وزیر نفت امروز (سه شنبه، ۱۷ اسفندماه) در نشست اقتصاد مقاومتی در رشت گفت: در وزارت […]

 • شهیندخت ملاوردی : اعتماد به بانوان در وزارت نفت به خوبی شکل گرفته است

  با در مارس 7, 2017 - 0 نظرات

  شهیندخت ملاوردی  : اعتماد به بانوان در وزارت نفت به خوبی شکل گرفته است   معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: اعتماد به بانوان در وزارت نفت به خوبی شکل گرفته است و انتخاب یک خانم به‌عنوان معاون وزیر نفت کار ارزشمندی است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (mop) شهیندخت ملاوردی امروز […]

امکانات افزوده شده به سایت

☑️ مزایای نردبان کردن آگهی ها

 

☑️ دارای مزایای ویژه کردن آگهی ها